Get Adobe Flash player

Den změny v Mondi - 8. třída

 

Den změny v Mondi 2017

Ve čtvrtek dne 15. 6. 2017 proběhla v areálu Mondi ve Štětí sportovně-znalostní akce s názvem Den změny, které se zúčastnila i naše škola prostřednictvím osmé třídy.  

 

Hned po příchodu do areálu okolo osmé hodiny ráno se nás ujali ochotní organizátoři a věnovali nám firemní gumové náramky a bonbony. Pak jsme se na jejich pokyn rozdělili do tří skupin a vyrazili plnit první úkoly. V pěkně upraveném prostoru přímo vedle průmyslového areálu jsme museli absolvovat celkem tři stanoviště, ve kterých jsme se střídali asi po půl hodině.   

 Na prvním stanovišti probíhal tzv. Miniorienťák, tedy takový malý orientační běh, ve kterém jsme se v bludišti o velikosti asi 10 m2 museli zorientovat podle přiložené mapky a správně pomocí čipu „pípnout“ všechny vyznačené body. Trať měla různé obtížnosti a podle nich se samozřejmě odvíjel i získaný počet bodů. 

 Naším druhým zastavením bylo pletení, kde jsme měli za úkol uplést uzly na připravených jemných papírenských lanech.

 

Posledním a určitě nejtěžším stanovištěm bylo tzv. Mouse Trap Car. V tomto případě jsme museli z předem připravených věcí, mezi nimiž byly například dřevěné špejle, brčka, izolepa, lepidlo, nebozízek, CD disky či gumičky, sestavit vlastní „dopravní prostředek“, poháněný pomocí myší zaklapávací pastičky. Body se udělovali podle toho, zda bylo postavené autíčko pojízdné či zda mělo nějaké ozdobné detaily, ovšem tím nejdůležitějším bylo, jak velkou vzdálenost autíčko samovolně (pomocí myší pastičky) ujede.

 

Po vynaloženém úsilí jsme se dočkali odměny v podobě čerstvé pizzy, vytažené přímo z pece. Každý si mohl předem vybrat, jakou chtěl. Po pořádném posilnění jsme si čas čekání na finální počet bodů ukrátili ve stáncích, ve kterých jsme si mohli vyzkoušet lesnický simulátor těžby dřeva, připravit si evakuační zavazadlo pro případ povodně, postavit si svůj výtvor ze stavebnice Merkur či si sami pomalovat připravené plyšové panáky. Čekání se nakonec vyplatilo a my se mohli konečně dozvědět výsledek:

 

Celkem jsme pro školu vybojovali neuvěřitelných 16 095 Kč, z celkových 20 000 Kč!

 

Úspěch jsme vyrazili oslavit na zmrzlinu a na hodinu chemie.

 

Velké poděkování patří všem organizátorům, kteří tuto náramnou akci zorganizovali a také panu třídnímu učiteli za doprovod na akci.

 

Attachments:
Download this file (Mondi - Den změny.pdf)Mondi - Den změny.pdf[ ]5085 Kb