Get Adobe Flash player

Výstava Body Human Exhibition

 

Výlet osmé třídy do Prahy

 

Ve čtvrtek dne 22. 6. vyrazila osmá třída v doprovodu dvou dívek z deváté třídy na téměř celodenní výlet do našeho hlavního města Prahy.

 

 

Sraz byl stanoven na osmou hodinu na vlakovém nádraží v Hněvicích. Tam jsme nastoupili do vlaku směrem na Prahu. Sice jsme celou cestu museli stát, ale po necelé hodině jsme se konečně dočkali. Po příjezdu na Masarykovo nádraží v Praze jsme dostali téměř čtyřhodinový rozchod ve skupinkách. Všichni jsme tento volný čas strávili v nákupním centru Palladium na Náměstí republiky.

 

Poté, co jsme se v 11:50 opět sešli, jsme protentokrát nastoupili do tramvaje směrem k výstavišti v Holešovicích. Po příjezdu k Veletržnímu paláci v areálu výstaviště jsme si zakoupili vstupenky na hlavní část našeho výletu, tedy na výstavu Body Human Exhibition, zaměřené na lepší poznání lidského těla. Po volné půlhodince čekání ve stínu stromů v parku jsme vstoupili dovnitř. Zde jsme si odložili batohy a ujal se nás zkušený průvodce. Společně s ním jsme si prošli všechny části expozice. Cesta začínala u dýchací soustavy, dále přes soustavu trávicí, nervovou, kosterní, svalovou a pohlavní, dále pak k vývoji lidského plodu v těle matky až po moderní metody nahrazování různých částí lidského těla umělými prostředky. Celá výstava byla navíc doplněna velice zajímavým výkladem pana průvodce, který za své služby nakonec sklidil velký potlesk. Všem se expozice moc zalíbila.

 

Po výstavě jsme se opět tramvají znovu přesunuli k vlakovému nádraží. Volnou hodinu jsme využili k druhé návštěvě Palladia. Pak už jsme jen přešli zpět do vlaku a hurá domů.

 

Velké poděkování patří panu třídnímu učiteli Novákovi za organizaci a zprostředkování celého skvostného výletu a také panu učiteli Kozákovi za doprovod při akci.